8.2.2018

Nikdo nepochybuje o tom, že s betonovou garáží se dá hodně ušetřit. Určitě nikdo z nás nechce zbytečně vyhazovat peníze. Zděné garáže jsou z tohoto pohledu žroutem peněz. Kolik a jak můžete uspořit?

Náklady jsou vysoké a obětujete spoustu časuprefabrikat 1

Když budete stavět zděnou garáž svépomocí, peníze budou doslova létat oknem. Musíte totiž počítat s vysokými vstupními náklady v podobě nákupu různého stavebního materiálu. To ale není ani zdaleka všechno. Ještě mnohem vyšší investicí, kterou musíte obětovat, je čas. Ve výsledku tak garáž budovaná svépomocí nebude vůbec levnější. Často totiž nakoupíte materiál postupně a draze, nemluvě o čase, který obětujete stavbě – a čas jsou peníze. Proto je mnohem lepším řešením již hotová betonová garáž.

Nenechte vůz napospas větru, dešti a mrazu

Zkuste si do kalkulace zahrnout třeba i čas, po který necháte svůj vůz stát vstříc větru, dešti, slunci, sněhu, mrazu, nebo dokonce i kroupám. Samozřejmě, že za těchto okolností vůz ztrácí svoji hodnotu, klesá jeho životnost. Kdybyste do kalkulace na garáž stavěnou svépomocí připsali i tyto ztráty, možná byste se nestihli ani divit, k jak vysoké částce byste dospěli. Proto garáž svépomocí rozhodně není dobrou variantou. Strávíte s ní mnoho času a náklady na ni šplhají. Sice plíživě – třeba proto, že všechen materiál nenakupujete najednou, ale postupně, jak pokračují práce. Když ale všechno sečtete, protočí se vám panenky. Betonové garáže jsou mnohem levnější.

Úspory dosahují velkých výšek

Ostatně není dobré si ani nechat postavit garáž od firmy na klíč. Vás to sice nebude stát ani chvilku času, ale i tak to bude drahé. Jestliže ale u vás zvítězí prefabrikovaná betonová garáž, potom se budete moci dočkat mnohem lepší finanční bilance. Zatímco zděné garáž svépomocí se může vyšplhat na cenu i nad 200 tisíc, prefabrikovanou garáž můžete dostat kolem 120 tisíc. Nabízí se zde tedy minimálně 80 tisícová úspora, která ale může být dokonce ještě vyšší.