10.1.2018

Garáž, postavená za méně než 90 minut a v ceně hluboko pod 20 000 Kč. Připadá vám to jako pohádka, jako vize z říše snů? Pak vězte, že tomu není. Nejde o pohádku, je to realita, které si můžete užívat – tedy pokud budete chtít. A jistě chtít budete, taková představa je totiž velice lákavá.

Uspořte svůj drahocenný časplachtová garáž

Velká část lidí uvažuje o tom, jakou garáž si zvolit, aby byla co nejlevnější. Dobře totiž ví, že dnes už nepotřebujete žádné zděné stavby budované svépomocí. Klidně stačí již hotové dodané stavby, které stavebníkovi dokážou ušetřit spoustu peněz a drahocenného času. A protože, jak se říká, čas jsou peníze, ve finále uspoříte opravdu hodně. Pokud koupíte plachtové garáže, jejich cena se pohybuje hluboko pod 20 000 Kč, což je velmi výhodné.

Tip na alternativu: plechové garáže

Nepotřebujete základy ani stavební povolení

Navíc plachtová garáž se dá postavit opravdu velice snadno a rychle. Nepotřebujete ke stavbě žádné nákladné a speciální nářadí ani rozsáhlé zkušenosti s podobnými stavbami. Ve dvojici ji zvládnete postavit úplně hladce. Není také potřeba stavební povolení, a světe div se, ani žádné nezbytné betonové základy. Jediné, co musíte udělat, je ukotvení této garáže k zemi. Děje se tak pomocí šnekových kotev, které umí garáž uchránit od toho, aby ji vítr odfoukl. Celou stavbu zvládnete ve dvojici postavit i za méně než 90 minut času.

Zjistěte si nosnost plachty

Můžeme dokonce pyšně konstatovat, že plachtové garáže si poradí i v zimě s nánosem sněhu. Pokud je ale v zimě sněhu opravdu hodně a bývá těžký, zmrzlý, není od věci ho pravidelně odstraňovat. Mohlo by totiž dojít k prověšení plachty. Zároveň je docela důležité zjistit, jakou má plachta nosnost, to především v horských oblastech, kde může docházet k pravidelným a velkým přívalům sněhu.