8.12.2017

Garáž může být různá. Vyrobená z různého materiálu dřevem či plachtou počínaje, přes plech až po beton. Rozhodnutí, který materiál nakonec využijete, je čistě a jenom na vás. Ve hře je pochopitelně více faktorů a každý by se měl rozhodovat především podle sebe, zohlednit svoje požadavky a potřeby. Řešení, které vyhovuje jednomu, nemusí totiž vůbec vyhovovat někomu jinému.

 

Svépomocná garáž tvoří riziko1

Někomu se zdá, že betonová garáž bude představovat mnohem levnější řešení, než garáž stavěná svépomocí. To je jistě a naprosto nepochybně pravda. Garáž stavěná svépomocí představuje totiž velké riziko. Stavební materiál si nakupujete sami. Nemáte tak vždy jistotu, že se vám podaří sehnat ten nejlevnější. Dále musíte počítat s tím, že do celé akce budete muset investovat spoustu času a energie. Může se tak velice snadno stát, že se stavba garáže potáhne dlouhé měsíce. To určitě nechcete.

 

Mimořádně příznivé podmínky parkování

V tom případě pro vás bude mnohem snazším řešením již zmiňovaná hotová garáž, a nemusí jít nutně o stavbu z betonu. Zatímco kdysi byla vlastně jedinou alternativou garáže zděné stavěné svépomocí garáž betonová, dnes už tomu tak není. Vývoj totiž jde mílovými kroky dopředu, a to platí i o stavebnictví. V posledních letech dosahují mimořádné kvality i garáže plechové. Váš plechový miláček v nich najde mimořádně příznivé podmínky pro parkování a mají ještě spoustu dalších výhod.

 

Příznivá cena

Na trhu se nabízejí plechové garáže s omítkou, které nabízejí nejenom skutečně vysokou kvalitu materiálů, ale ještě jsou vzhledem k omítnutí prakticky nerozeznatelné od garáže zděné. K tomu ještě přibývá příznivá cena - plech vychází finančně samozřejmě výhodněji, než zeď. V tuto chvíli je tedy jasné, že tento typ garáží v poslední době zdatně šlape na paty nejenom klasickým zděným garážím, ale zároveň také garážím betonovým. Je prostě levnější a podmínky pro parkování auta jsou naprosto srovnatelné.