17.11.2017

Pořizovací investice při výstavbě domu jsou v dnešní době opravdu vysoké a je už téměř lhostejné, zda si dům stavíte sami svépomocí, nebo dáte přednost zhotovení od firmy na klíč. Pokud není součástí domu i garáž, mnoho lidí se pak snaží při následné stavbě garáže pro svůj automobil ušetřit. Při stavbě domu se totiž „vyšťavila“ a mnoho finančních prostředků už nezbývá. Jaká garáže vás tedy vyjde nejlevněji?

I plachta nabízí vysokou kvalitujednogaraz eurokov

Zdá se, že na nejméně peněz vás vyjde plachtová garáž. I když plachta splňuje i velmi náročná kvalitativní měřítka, to znamená, že je nepromokavá, velmi pevná z pohledu mechanického namáhání a rozhodně nehrozí, že by pod ní váš vůz nějak trpěl, většina lidí nevnímá plachtovou garáž jako definitivní řešení pro parkování svého vozu, ale spíše třeba řešení na jednu sezónu. Můžeme vás ale ujistit, že i v tomto případě je možné bez ostychu položit rovnítko mezi slovo kvalitní a levný.

Omítka a příznivá cena jako bonus

Podobně cenově příznivé jsou také plechové garáže. Spousta lidí si pod pojmem plechové garáže stále ještě představuje pouze jednoduchou plechovou boudu. To je ovšem už dávno velký omyl. Jestli někdo pochybuje o kvalitě a vybavení plechových garáží, dělá obrovskou chybu. Tady pomůže většinou prohlídka nové plechové garáže, při které se mu otevřou oči a pochopí, na jaké úrovni dnes plechové garáže jsou. To, že jsou obvykle omítnuté a na první pohled nepoznáte, že jde o plech a že jsou k dostání za příznivé ceny, je k jejich kvalitě bonusem navíc.

Investujete svoje peníze i čas

Poslední kategorií garáží, kterou lze považovat za cenově výhodnou, jsou betonové garáže z jednoho kusu. I když už jsou cenově mnohem výše než předchozí dvě popisované kategorie, stále ještě jsou výhodnější, než když se pustíte do budování sami. Protože v případě budování svépomocí investujete i svoji práci a svůj čas a navíc nemusíte mít nejlevnější zdroje materiálu. O kvalitě těchto hotových garáží přitom vůbec nemusíte pochybovat, ta je samozřejmostí.