30.10.2017

Nikdo z vás určitě nechce, aby vaše parkování bylo příliš drahé. Naopak každý by rád snížil náklady na minimum. Jak na to? Cílem je koupit garáž co nejlevněji. Všechno je možné dopředu promyslet. Jako nejlevnější alternativu garáže můžete zřejmě vybrat plachtovou garáž. Ta je plně funkční, i když na ni řada lidí pohlíží jako na něco lehce méněcenného.

Plachta není nic méněcenného4

Je velká chyba myslet si, že plachtová garáž není tak kvalitní jako ostatní typy garáží. V dnešní době jsou ale plachty velice kvalitní. Vyrábí se obvykle z tkaného polyethylenu, který vykazuje vynikající vlastnosti. Jde o velice pevný materiál, vydrží i silné mechanické namáhání. Taková plachtová garáž je proto velmi kvalitní a není se tudíž třeba obávat, že dojde k nějakému poškození. Současně je plachta také odolná vodě, čili vydrží i silné deště.

Za plachtami jsou druhé nejlevnější plechy

Popisované plachtové garáže, respektive plachty na tyto garáže používané, mají velkou průtažnost. To je rovněž velice důležitá vlastnost, protože plachty napnuté na ocelové konstrukci garáže, jsou silně namáhány na tah. I prostředí plachtové garáže je pro váš vůz dostatečně příznivé. Auto netrpí korozí, protože plachtová garáž zajišťuje dostatečné větrání, takže nedochází ke kondenzaci vodní páry na vodu. Další v pořadí z pohledu nákladů jsou plechové garáže.

Plechové garáže mají dlouhou životnost

I v případě plechové garáže jde o příznivý poměr cena a výkon. Proto za rozumné peníze dostanete kvalitní garáž s dlouhou životností. Plechy mají mnohdy prodlouženou záruku. Navíc

je možné pořídit plechovou garáž s omítkou, u které ani nepoznáte, že jde plechový objekt. Na první pohled budete mít dojem, že jde o klasický zděný objekt. Teprve podrobnější průzkum vám napoví, že máte před sebou omítnuté plechy. Taková garáž vypadá opravdu velice dobře, a přitom jde o levné řešení parkování.