23.9.2017

Ekonomika hýbe světem. Každý chce všechno zvládnout co nejlevněji. Nikomu se nechce platit peníze zbytečně. Platí to samozřejmě i o garážování vašeho plechového miláčka. Nikdo nechce, aby stálo statisíce. Každý by rád ušetřil. Zkusme si proto udělat pomyslný žebříček garáží.

První stupínek činí plachty4

Za úplně nejlevnější můžeme považovat plachtové garáže, u kterých se dostanete i na cenu kolem 15 tisíc Kč. Vlastně nejde o nic jiného, než o jednoduchou, ale naprosto účelnou konstrukci vyrobenou z oceli. Je pevná, stabilní, mobilní, lze ji rozmontovat a opět smontovat jinde. Na tuto konstrukci se natahuje plachta vyrobená většinou ze tkaného polyethylenu, což je velice kvalitní a mimořádně odolná plachtovina. Má velkou výdržnost, je pevná, pružná, odolná vodě.

Další na řadě je plech

Druhou kategorií jsou plechové garáže, kde se bavíme o cenách třeba kolem 40 tisíc Kč. V dnešní době jsou velmi žádané, protože jsou k dispozici i garáže s omítkou, které na první pohled nerozeznáte od těch zděných. Představují zlatou střední cestu. Vašemu vozu nabídnou o dost vyšší komfort než garáže plachtové, ale nezaplatíte za ně příliš přemrštěnou cenou. Proto je to právě segment plechových garáží, který v posledních letech poměrně výrazně roste.

A konečně vrchol pyramidy: beton

Jestliže preferujete komfort garáže z ještě kvalitnějších materiálů a jste ochotni si ovšem za tento komfort připlatit, pak pro vás připadá v úvahu betonová garáž, na níž budete muset v rozpočtu investovat asi 120 tisíc Kč. Pořád je to ale poměrně příznivá cena v porovnání s garáží stavěnou svépomocí, kde byste museli investovat klidně i dvojnásobek. To je tedy naprostý vrchol žebříčku. Je samozřejmě jenom vaše rozhodnutí, kolik jste ochotni investovat, a co vám bude nejvíce vyhovovat.