7.9.2017
Cílem každého majitele vozu je pořídit parkování pro svoji plechovou chloubu co nejlevněji. Nikdo z vás určitě nechce platit ohromné sumy za pořízení garáže. Jak tuto situaci vyřešit? Není nic jednoduššího, než si udělat cenové srovnání garáží a rozhodnout se pro takovou garáž, která bude znamenat nejnižší náklady.

Polovina ceny zděného objektu5 jpg

Garáží je k dispozici celá řada, a to z nejrůznějších materiálů. Klidně si můžete postavit cihlovou garáž, pokud chcete. Ovšem v takovém případě můžete počítat s vysokými náklady, které klidně mohou dosáhnout třeba i hranice 250 tisíc korun. Navíc musíte brát v úvahu i skutečnost, že takovou garáž nepostavíte hned, ale určitou dobu to trvá. Když se zdržíte a nebudete mít čas stavět, může to trvat i několik měsíců. Hotová betonová garáž je z tohoto pohledu mnohem jednodušším a rychlejším řešením. Máte ji k dispozici hned po osazení a navíc vás bude stát polovinu ceny, co zděná.

Nechte si plechy natřít

Ovšem kvalitní garáž se, světe div se, dá pořídit ještě levněji. Stačí zkusit plechové garáže. Tam se můžete dostat na třeba i na třetinu ceny betonové garáže a zaplatíte třeba 40 tisíc Kč. Takové řešení už stojí za to. Nejspíš vás bude zajímat, zda u takovýchto levných garáží nějak netrpí komfort parkování. Vězte, že nikoli. Dokonce i plechové garáže mohou představovat opravdu pěkný estetický prvek. Nemusíte totiž zachovávat původní pozinkované provedení. Stojí za to si vybrat nějakou příjemnou barvu a nechat si garáž nalakovat RAL lakováním.

Nejlevnější je plachta

Jako ještě levnější alternativa garážování vozu se nabízí ještě plachtové garáže. Jejich základ tvoří voděodolná plachta z tkaného polyetylenu, která je vysoce odolná proti protrhnutí a ochrání tedy před nepřízní počasí. Zde se dostáváte na pořizovací náklady 10-20 tisíc Kč.