16.8.2017


Chcete si dopřát odpočinek na zahradě? Pak si vyberte houpací síť nebo houpací křeslo.


Houpací sítě a jejich rozdělení


Houpací sítě se dělí na sítě se zabudovanými příčnými lištami, které dělají ze sítě elegantní a hlavně stabilní model.Tato houpací síť se příliš nehodí pro malé děti, protože je pořád pevně napnutá. Sítě bez výztuh ochrání vaše děti před pádem.


Stojan


Pokud nemůžete houpací síť pověsit na zahradní pergolu nebo mezi stromy, pak se zcela určitě neobejdete bez stojanu na síť. Můžete jej kdykoliv umístit na jakýkoliv rovný povrch. Síť je pevně ukotvena, je velmi stabilní.


Jak vybrat síť


Důležitým parametrem při výběru sítě je, kolik lidí se na ní bude houpat. Vybrat si můžete menší modely, ale i velké houpací sítě, které pojmou i několik osob najednou. Tyto výrobky zvládnou i váhu nad 150 kg. Nejtěžší pak je vybrat si barvu a design sítě. Můžete zvolit jednoduché nebo naopak pestré modely. Všechny sítě jsou vyráběny z kvalitního materiálu, který zaručí jejich dlouhou životnost.


Další možnosti


Mezi novinky patří také závěsná křesla, která nabídnou rovněž dostatek prostoru na relaxaci. Menší rozměry křesla jsou skvělou alternativou tam, kde se klasická houpací síť nevejde a bát se jich nemusíte ani v interiéru. Křesla jsou vhodné také pro osoby se sníženou pohyblivostí, mnohem snadněji se s nimi manipuluje. Jednodušší křesla mají tvar vymezen horní vzpěrnou tyčí. Všechny typy sítí i křesel se zavěšují pomocí háků nebo pružin. Vybrat si můžete celou řadu řešení pro konkrétní zahradu či interiér.