19.7.2017

Zahradní bazény jsou skvělým osvěžením pro děti i dospělé. Děti v nich rády skotačí a vymýšlí nejrůznější hry.


Na prvním místě bezpečnost


Mezi nejčastější dětské úrazy patří bohužel smrtelné úrazy v podobě utonutí. Velkou měrou se na nich podílí právě zahradní bazény a jezírka. Nebezpečné jsou bazény s kolmými stěnami a velkou hloubkou. Pokud máme malé děti, je dobré bazén zabezpečit kovovou sítí. Vhodné je také kolem bazénu dát zábradlí. Hladinu nevyužívaného bazénu zakryjte plachtou. Případně rovnou pořídit zastřešení bazénu.


Dětské nafukovací bazénky


Chceme-li dopřát osvěžení dětem, pak často nakupujeme dětské bazény a brouzdaliště v mnoha tvarech a barvách. Výhodou je odolný materiál a snadná montáž i nízká pořizovací cena. Nafukování lze usnadnit pomocí nožní pumpy. Oblíbené jsou nafukovací bazény nadzemní. Jednoduchý prstenec se nafoukne poté, co do něj napouštíte vodu. I tyto bazény lze opatřit pískovou filtrací, která udrží bazén v čistotě. Podklad musí být rovný, ideální je použití geotextilie a dlažby.


Osvěžující zahradní sprcha


Velmi užitečná je zahradní sprcha. Poslouží k rychlému osvěžení v parných dnech. Do zahrady lze vybrat solární modely, které neustále ohřívá sluníčko. K jejímu ohřevu jsou potřebné sluneční paprsky. Voda v rezervoáru může mít více než 60 stupňů Celsia. Pomocí ovládání baterie si snadno nastavíte teplotu vody.


Osvěžení na zahradu i na balkon


Malé dětské bazénky jsou skvělým osvěžením i na balkonech, lodžiích a terasách. Napustit do nich můžete libovolně teplou vodu. I v těchto bazéncích nenechávejte své děti bez dozoru, zejména pokud jde o malé batole.