22.6.2017


Pokud jste si pořídili slunečník, je důležité nezapomenout na podstavec, který je jeho nezbytnou součástí a zajistí stabilitu.


Nejlevnější podstavec


Abyste zajistili slunečníku perfektní stabilitu, není potřeba vynakládat velké finanční prostředky. Nejlevnějším řešením je plastová varianta. Jde o lehkou nádobu, do které napustíte až 15 litrů vody, čímž vytvoříte stabilní základ pro slunečník. Pro půlkulaté slunečníky jsou k dostání podstavce přímo pro tento typ. Ten bývá vyroben z litiny. Uvědomte si, že pokud není slunečník dostatečně zajištěn, může ohrozit nábytek, doplňky, ale i děti či domácí mazlíčky.


Modernější řešení


Hledáte-li vhodnější řešení, nemusíte být zoufalí. V nabídkách obchodů a eshopů najdete celou řadu variant, například v podobě podstavce ze žuly. Tento typ držáku se pro slunečník se hodí i pro větší varianty, které jej udrží ve svislé poloze bez problémů. Podobné jsou i podstavce z mramor, případně z nerezové oceli.


Vzhled podstavce


Pokud si potvrdíte na design, můžete si vybrat podstavce pro slunečníky, které mají kulatý či čtvercový tvar, ale i různé barvy. Slunečník musí mít vždy dostatečně velkou základnu, aby byl stabilní.


Jak zajistit stabilitu slunečníku?


Nejlepší variantou je koupit si podstavec rovnou se slunečníkem. Budete mít jistotu, že vám do něj bude slunečník pasovat. Podstavec by měl být opatřen úchyty pro snadnou manipulaci. Těžké stojany by měly mít nožičky, aby neležely přímo na zemi. Vybírejte kvalitní výrobky u ověřených dodavatelů. Stojan pod slunečník si rozhodně nevyrábějte doma. Vyhýbejte se stojanům, u kterých nejsou uvedeny parametry či země původu.