21.6.2017

Osvěžení v parném létě vždy přijde vhod. Když teploty překračují třicítku, obvykle už pouze studené pití nepomáhá. Je nutné se zchladit nejen vnitřně, ale i z venku.


Užitečný pomocník


Dobré je si zaplavat ve studené vodě, pokud možno ve vlastním bazénu. Ten však nemá na zahradě každý. Alternativním řešením tak může být solární sprcha. Proudící voda dokáže mnohem lépe a rychleji navodit pocit osvěžení než stojatá voda v bazénu. Není ale určena pouze pro horké dny. Užitečná je i pro zahrádkáře, kteří mohou sprchu využít nejen na očištění rukou, ale i zahradních nástrojů. Celý mechanismus sprchy je poháněn solárním panelem, což je nejen ekologické, ale i ekonomicky výhodné.


Je vhodná i k bazénu


Možnosti solární sprchy ale ocení i majitelé bazénů. Sprchování před samotným koupáním by měl být pravidelný rituál nejen z hygienických, ale i finančních důvodů. Smytí odumřelých kousků kůže, bakterií a jiných nečistot se zajistí vyšší čistota bazénové vody. Ta by se jinak musela pročišťovat větším množstvím chemických látek, které nejsou zadarmo a ve vyšších dávkách mohou způsobit ekzém nebo podráždit oční sklovinu. Solární sprcha je tak zcela jistě velmi užitečné a cenné příslušenství k bazénu.


Pevné i mobilní


Solární sprcha může být napevno zabudována do země nebo může být mobilní. První možnost je rozhodně lepší. Sprchový zásobník je u stabilního typu mnohem objemnější. Navíc u připevněné sprchy lze regulovat teplotu vody, což přenosné verze neumožňují. Samotné ukotvení sice může být v některých případech problematické, ale v konečném důsledku to za zvýšený komfort určitě stojí.


Správné místo


Jelikož je solární sprcha poháněná sluncem, je logické, že by se neměla nacházet ve stínu domu, za garáží či zahradním domkem nebo dokonce pod stromy, ale na místě, kam většinu dne směřují sluneční paprsky.