20.6.2017

Nejběžnějším typem garáže je stále cihlová stavba, ale v posledních deseti letech jsou čím dál tím více žádanější i montované garáže.


Lehké konstrukce

Důvodem jejich popularity je samozřejmě nízká cena. Plechová garáž může vyjít pouze na pár tisíc, ale zájemci o opravdovou kvalitu by měli raději pustit pár chlupů navíc a pořídit si luxusnější typ. Ty mají nejen větší odolnost, ale jsou na tom lépe i po vzhledové stránce. Obvykle jsou totiž obdařené omítkou. Prostá plechová kostka není příliš atraktivní, ale jakmile se omítne, od běžné garáže se nedá takřka rozeznat. Jelikož plech není příliš těžký, je nutné garáž důkladně upoutat k zemi. Nejideálnějším podložím je betonová deska, ale použít se dají i zemní vruty.


Levné skladiště

Primárním úkolem všech typů garáží je poskytnout vozidlu přiměřenou ochranu před vlivy počasí a proti zlodějům. Garáže ale mohou sloužit i k jiným účelům. Aniž by bylo potřeba provádět jakékoliv úpravy, může se garáž používat i jako menší skladiště. Na zahradě se používá mnoho druhů nářadí, které je potřeba kamsi uložit. Hlavně sofistikovanější kusy jako jsou sekačka nebo křovinořez musí být uschovány v suchu. Prostornou garáž umí ocenit i majitelé bazénů. Dezinfekce, bazénová plachta a další doplňky také potřebují místo k uskladnění.


Dílna na zahradě

V plechové garáži je možné zařídit si i kutilský koutek. Vytvořit si dílnu přímo v domě není zrovna nejideálnějším řešením. Zvuky, které vydávají při práci kladivo a vrtačka, nejsou zrovna sluchu libé a dokáží narušit nejeden harmonický vztah. Levná garáž se ale k tomuto účelu vyloženě vybízí. Pokud je navíc konstrukce dobře zvukově zaizolována, je problém vyřešen.


Snadno se přesouvá

Výjimečnost plechové garáže tkví také v její jednoduché montáži, respektive demontáži. Jelikož moc neváží a dá se snadno rozebrat, může se snadno přestěhovat i v běžném pickupu.