19.6.2017


Zaparkovat na noc vůz jednoduše před dům není úplně ten nejlepší nápad. Když pomineme zloděje, pořád mohou zničehonic začít padat kroupy a poškodit motorovému miláčkovi kapotu i okna.


Cenově dostupná garáž


Zabránit takovému neštěstí jde poměrně snadno, a to pořízením garáže. Nemusí se hned jednat o cihlovou stavbu. Ta je poměrně neekonomická a navíc její stavba není zrovna blesková. Levné a okamžité řešení však existuje a má podobu plechové garáže. Za třetinovou cenu můžete mít garáž, která zcela odpovídá dnešním standardům v oblasti zabezpečení vozidla. Nejedná se sice o tak masivní konstrukci jako jsou garáže z cihel či betonu, ale i tak dokáže odolat pokusům o vloupání i nepříznivým klimatickým podmínkám.


Montáž odsýpá


Pro některé lidi může být negativum nutnost smontovat si plechovou garáž svépomoci. Obavy však nejsou v tomto případě na místě. Samotná montáž mnohem více připomíná skládání velké stavebnice než složité a pracné budování. V podstatě stačí jen složit základní kostru, která je obvykle z oceli a posléze na ni postupně přišroubovat plechové desky. Není to práce na hodinku, ale zase to netrvá celý týden. Dva páry šikovných rukou má práci hotovou přibližně za 4 – 6 hodin podle velikosti garáže.


Změna barvy je možná


Plechová garáž je sice unifikovaná konstrukce, ale to neznamená, že všechny musí vypadat stejně. Minimálně si můžete zvolit barvu. Pokud ale chcete, aby garáž z plechu byla k nerozeznání od cihlové verze, měli byste si koupit typ s omítkou. Barevná garáž sice stojíněco málo navíc, ale vypadá mnohem lépe.


Vybavení navíc

Všechny typy garáží mají v základu pouze nezbytné vnitřní vybavení jako jsou elektroinstalace nebo vstupní vrata. Zbytek si budete muset doplatit. Chcete-li garáž užívat pouze k parkování, další investice nebudou v podstatě potřebné, ale pokud si ji chcete změnit třeba na dílničku, minimálně o zateplení byste uvažovat měli.