16.6.2017

Zahradní bazény nejsou v současnosti ničím ojedinělým a již dávno se nejedná o žádný velký nadstandard, který by byl určen pouze pro horních deset tisíc. Proto není nutné vyhazovat peníze za nadzemní bazén, ale pár let šetřit a pořídit si mnohem lepší zapuštěný bazén.


Náročnější stavba

Zapuštěné bazény mají jednu velkou výhodu, nekazí výhled. Vodní hladina splývá s výškou terénu, což může být problém při jeho stavbě. Abyste mohli mít zapuštěný bazén, je nezbytné před vyhloubením jámy srovnat terén. To může být problém hlavně na menších zahradách. Těžká technika dokáže zahradu doslova srovnat se zemí. A to i při šetrné manipulaci. Takže pokud jste si léta pěstovali u domu růže, měli byste se s nimi před koupí bazénu rozloučit. Problémem může být i katalogová cena. Málokdy jsou v katalogu obsaženy i stavební práce, které mohou rozpočet nebezpečně nafouknout.


Vyčistěte vodu

I tak zapuštěný bazén za ty potíže stojí. Denně si můžete zaplavat aniž byste se museli někde tlačit ve frontě nebo si ničili chodila na kamenité pláži. Stačí k tomu už jen jedna drobnost – udržovat vodu čistou. Pískový filtr se postará o větší pevné části, chlór pak vodu zbaví různých mikrobů. Ne na každého chlorová desinfekce působí bez následků. Objevíte-li na své kůži nebo kůži svých blízkých po koupání červené pupínky, raději přesedlejte na dezinfekci na bázi kyslíku.


Zpříjemnění koupání

Bazénové příslušenství není pouze o hygieně, ale i o usnadnění života ve vodě. Velice populární je například plovoucí bar. Díky němu nemusíte pokaždé, když dostanete žízeň, vylézat z vody. Jednou však z vody vylézt budete muset. A proto byste neměli zapomenout ani na to pořídit si schůdky. Ve dvaceti se dá dostat z bazénu vlastní silou, ale hlavně starší ročníky už tolik energie a sil nemají. Speciálně pro děti existuje i plastové schodiště.

 

Chraňte se před sluníčkem

Dobrou investicí je i slunečník. Přece jen se nekoupeme celý den, občas je potřeba si odpočinout. Sezení u bazénu na letním slunci je tou nejlepší pozvánkou k dermatologovi.