15.6.2017

Garáže dnes bývají nedílnou součástí většiny rodinných domů. Ty jsou ale obvykle koncipovány pouze pro jedno auto. Jakmile ale koupíte do rodiny nový vůz, nastává menší problém.


Lehké zastřešení nebo garáž?

Pokud nechcete parkovat druhé auto na zahradě pod jabloní, měli byste už předem uvažovat o řešení. Rozšířit již stávající garáž je ale většinou po stavební stránce nemožné nebo minimálně zdlouhavé a nákladné. Daleko efektivnější se může jevit kryté garážové stání, ale chcete-li pro svého motorového mazlíka komplexní ochranu, tedy i proti zlodějům, také vás to nejspíš moc neuspokojí. Poslední reálnou možností, která se příliš neprodraží, je zaměřit se na montované garáže.


Vypadají dobře

Montované garáže svou popularitu získávají pomalu, ale jistě. Ještě relativně nedávno se jednalo pouze o nevzhledné kostky, které nepůsobily u domů příliš hezky. Mobilní garáže plechové na auto nové generace jsou už o něčem jiném. Vypadají mnohem lépe než jejich předchůdkyně. Mají nejen líbivější tvary, ale dají se i omítnout. Díky tomu jsou luxusnější typy od tradičních garáží takřka k nerozeznání.

Tip: lenvné garáže v barvě RAL


Dodávají se rozložené

Největší rozdíl mezi cihlovou a plechovou garáží spočívá hlavně v jejich stavbě, respektive montáži. Zatímco tradiční garáž je nutné pomalu a pracně budovat, plechovou verzi vám dovezou před dům v rozloženém stavu. Tu si pak obvykle musíte smontovat sami, ale není potřeba mít z toho strach. Rozhodně se nejedná o maturitu na stavební průmyslovce. Stačí pouze sestavit opěrnou kostru z ocelových profilů a k nim pak připevnit plechové díly. Nakonec se instalují vrata. Pro dva lidi je to práce na půl dne.


Nejlepší cena

Pořídit si plechovou garáž vám peněženku radikálně neodlehčí. Nejlevnější verze jsou k dostání za pár tisícovek, ale kvůli lepší ochraně i estetickému dojmu si raději připlaťte. I tak zaplatíte až o dvě třetiny méně než za cihlovou variantu.