14.6.2017

Práce na zahradě je mnohdy zdlouhavá a úmorná. Existuje však mnoho nástrojů, které nám ji pomohou ulehčit.


Zastřihávání kolem stromů

Základním kamenem každé zahrady je její trávník. Podle jeho výšky, hustoty a barvy jde hned poznat, kdo se o zelený pažit stará a kdo naopak nejeví o jeho zvelebování žádný zájem. K tomu, aby váš trávník vypadal dobře po celé ploše zahrady, nebudete potřebovat pouze klasickou sekačku, ale i křovinořez. Sekačka je moc velká a nevleze se všude. Hlavně v rozích a v prostorách kolem keřů a stromů vám bude k ničemu. Pomocí křovinořezu snadno dokážete prostříhat i jinak nedostupné plochy.


Přístup ke vzduchu

Dalším užitečným nástrojem, který by neměl chybět v garáži, je provzdušňovač. Není to sice ten nejtypičtější člen rodiny zahradního vybavení, ale v několika posledních letech se i provzdušňovače u zahrádkářů těší stále větší oblibě. Díky tomuto nástroji může váš trávník získat mnohem zdravější barvu než měl doposud. Vyhrabává totiž mechy a různé nečistoty, které blokují přístup vzduchu a vody, hlouběji ke kořenům. To má pak za následek zhoršení celkové kondice travního porostu a v horším případě i jeho likvidaci.


Obejdete se bez sekyry

Topení dřívím se zase dostává do módy. Je to levné palivo, které je však nutné nejdřív zpracovat. Dřevo lze klasicky naštípat sekyrou, ale pokud máte problémy se zády či se vám jen nechce, můžete zvolit mnohem jednodušší způsob – pořídit si štípačku na dřevo. Se štípačkou může pracovat každá dospělá osoba. Obsluha je jednoduchá a při správném zacházení nehrozí žádné zranění.


Raději si připlaťte

Ať už si pořídíte na zahradu jakýkoliv nástroj, měli byste raději investovat své peníze do kvalitnějších výrobků, jejichž cena sice nemusí být přívětivá, zato však svou práci odvedou mnohem lépe. Méně kvalitní stroje vydrží fungovat daleko kratší dobu.