23.5.2017

Zahradní stavby mohou mít široké spektrum využití. Například plechová garáž poslouží jako dílna, úschova sportovních potřeb a ochrana vozu. Zahradní domek lze použít jako chatku, dílná nebo sklad nářadí. Vždy je důležité zvolit správné umístění a také materiál.


Skladovací prostory

Stavby používané jako skladovací prostory - plechové garáže, přístřešky na dřevo či zahradní domky musíme umístit na suché a chráněné místo, kde uschováme hnojiva, barvy či postřiky a další chemikálie bezpečně před dětmi.


Umístění

Pokud uvažujeme například o novém zahradním domku, umístění hledáme vedle již existujících staveb na zahradě - garáže, skleníku či pergoly, kde je výhodou již existující příjezdová či přístupová cesta. Materiál použijeme stejný nebo podobný. Vybrat si lze dřevo, kov a další. Altán bychom měli umístit v zátiší, kde poslouží jako kout pro relaxaci.


Rekreační stavby

Vedle plechové garáže a skladových prostor využíváme v zahradě také rekreační stavby. Materiál pak volíme podobný, například pergolu z hliníku. Konstrukce má působit vyváženým a nerušivým dojmem. Navázáním pergoly na dům vybudujeme další obytný prostor.


Lehká konstrukce

Pergola může být otevřená či uzavřená. Konstrukci vybíráme lehkou. Může navazovat na dům či garáž, posloužit pak jako přístřešek pro auto. Pergolu či zahradní domek je možné zakomponovat do zátiší zahrady. Na trhu je mnoho variant stylů, materiálů i tvarů. Jako základ lze použít zahradní zídku či plot, na které vytvoříme jednoduchou střechu. Řešením jsou hotové stavebnice, které si pouze přivezeme a smontujeme rovnou na zahradě, nepotřebujete k tomu žádné složité nářadí.