12.5.2017

Většina lidí používá garáž nejen na parkování vozu, ale také jako sklad nebo dílnu. Díky skladování mnoha věcí v ní hrozí požár a také nejrůznější úrazy. Jak dosáhnout bezpečného prostoru pro vás i pro vaše děti?


Zbavte se chaosu

Vytvořte si v plechové garáži skupinky věcí, které potom roztřiďte a skladujte je přehledně. Technické nářadí, kladívka, pily a další nářadí mějte uskladněny jinak než například lyže. Vše co je možné, bezpečně připevněte na zeď. Nebojte se investovat také do kvalitního regálového systému. Ušetříte si tak místo na podlaze. Vhodné jsou plastové boxy, které snadno popíšete a máte tak přehled.


Pozor na chemikálie

Když už musíte v plechové garáži skladovat chemikálie, dělejte to maximálně bezpečně, zejména je chraňte před dětmi a domácími zvířaty. Skladujte je tak, aby byly v dostatečně popsaném obalu, proto je lepší nepřelévat je z originálních nádob. Nádoby musí být vždy pečlivě uzavřené. Povinnou výbavou vaší garáže by měl být hasící přístroj.


Pozor na plyn

Nebezpečím v garáži z plechu jsou také plyny. V každé garáži, kde parkujete automobil či motorku, hrozí riziko otravy oxidem uhelnatým. Tento neviditelný zabiják nemá barvu, ani zápach. Nikdy nestartujte vůz v uzavřené garáži. Pravidelně garáž větrejte. Pokud potřebujete auto často startovat nebo nechat nastartované, vyjeďte s ním z garáže ven. Extrémně opatrní buďte při skladování plynových lahví. Nesmí na ně svítit slunce a nemanipulujte v jejich blízkosti na s otevřeným ohněm.


Bezpečnost nadevše

Vaše garáž bude s dodržením těchto několika pravidel maximálně bezpečná. Rozhodně se nebojte raději poradit s nějakým technikem a hasící přístroj pravidelně kontrolujte, případně měňte, aby byl skutečně funkční.