11.5.2017

Potřebujete si na zahradě vybudovat chodníčky? Při rozhodování, jaký materiál zvolit, bude rozhodovat cena i náročnost samotné pokládky.


Vlastní dlažba

Zruční majitelé zahrádek a domů si mohou zvolit nejlevnější variantu a to výrobu vlastní dlažby v podobě římské, cihlové nebo přírodního kamene. Chcete-li mít položen chodník před garáží z plechu rychleji, pak volte hotovou zámkovou dlažbu.


Vzhled vyberte s ohledem na okolí

Typ dlažby vybírejte nejen podle toho, zda bude jako podkládka u plechové garáže nebo na zpevnění příjezdové cesty, či bude ležet v zahradě jako propojení záhonů, apod. Přírodní kámen můžete mít tam, kde není zcela rovná plocha. Kámen můžete tvarovat do oblouků. Cihlovou či římskou dlažbu můžete položit tam, kde chcete rovné a ostré zahnutí chodníků. Zámková dlažba dává stovky možností, jak zajímavě vytvořit chodník či příjezdovou cestu v zahradě.


Slaďte chodník barevně

Chodník ze zámkové či keramické dlažby můžete sladit barevně se vzhledem garáže, plotu, či celého domu. Můžete dlažbu kombinovat v různých barevných variantách a odstínech, barevně oddělovat parkovací plochy, apod.


Proč zámkovou dlažbu?

Zámková dlažba je nejen levné, ale také ekologicky nenáročné řešení. Zámková dlažba ve správné tloušťce udrží i zátěž v podobě přejíždění vozů. Hodí se jak do zahrady, tak na parkovací plochy, ale i na terasy k bazénu, apod. Zámková dlažba má dlouhou životnost, oceníte u ní mrazuvzdornost a nasákavost. Moderní zámková dlažba není náročná na pokládku. Tu zvládnete sami nebo ve spolupráci s odbornou firmou.