9.5.2017

Zahrada je prostor, který se dá využít jak k aktivnímu, ale i k pasivnímu odpočinku. Pokud vám jde o to druhé, měli byste se zamyslet nad houpačkou. K relaxaci je mnohem vhodnější než obligátní lehátko.


Nejsou jen pro děti

Houpačky zná z dětství snad každý. Na zahradě nebo u vody se ale obvykle jednalo o prkno přivázané dvěma šňůrami ke stromu. Dnešní moderní houpačky jsou o dost jiné. Nemusí se nikam připoutávat, mají svou vlastní konstrukci. Jsou také mnohem bezpečnější, ale to záleží hlavně na nosnosti houpačky, její stabilitě a také frekvenci houpání. Pokud budete houpačku používat neustále a ve více lidech najednou, můžete se s ní velice rychle rozloučit. Navíc to může odnést i vaše zdraví v podobě naražených zad či dokonce zlomenin.


Tradice proti moderně

Kvalita houpačky se také odvíjí od použitého materiálu. Jasnou volbou by pro vás mělo být dřevo. To má výhodu nejen v tom, že do zahrady dokonale zapadne, ale houpačky z přírodních surovin se dělají bytelnější. Odradit od tohoto výběru ovšem mohou vyšší pořizovací náklady. Houpačky z kovu prostě pořídíte levněji. Kov však dokáže poměrně spolehlivě nabourat ráz malebné krajiny. S trochou umu a dobrou rukou při výběru ale mohou i kovové houpačky splynout s okolím. Pověste ji do plechové garáže nebo do pergoly.


Když nevíte, co s penězi

Chcete-li si na zahradu opatřit něco skutečně exkluzivního, pořiďte si houpačku i s altánem. Počítejte ale s tím, že vás to pár desítek tisíc bude stát. Takovéto houpačky jsou obvykle určeny pro více osob, kde každý má své vlastní křeslo. Jestli jsou však kovové houpačky do zahrady nevhodné, tahle extravagance je zcela určitě likvidátor zaběhnutého zahradního koloritu.


Pohodlí za pár korun

Běžnou houpačku pořídíte i za několik tisíc. Chcete-li sousedům a vašim návštěvám vytřít zrak, vyberte si drahou houpačku se střechou. Nezapomeňte však na to, že na zahradě nebude působit příliš dobře. Houpačku můžete pověsit i na strom či do vrat garáže.