5.5.2017

Na zahradě si můžete vylepšit kondici nejen sekáním trávníku, plaváním v bazénu či starostí o rostlinstvo, ale i na trampolíně.


Nový doplněk zahrady

Donedávna jste na českých zahradách mohli zahlédnout tak maximálně skleník či zahradní domek nebo plechovou garáž. Dnes už má každá druhá zahrada i bazén a trampolínu. Hlavně trampolíny zažívají velkou renesanci. Nejedná se totiž pouze o hračky, na kterých se dokážou vyřádit pouze naši nejmenší, ale i o regulérní cvičební pomůcku. Pravidelné používání trampolíny vás může zbavit přebytečných kil a zpevnit vám tělo. I díky tomu jsou v současnosti trampolíny v kurzu.


Parametry

Je jasné, že ne každou trampolínu mohou používat dospělí. Pubertální dítě váží pár kilo, dospělý muž má v průměru kil osmdesát. I když trampolínu koupíte s tím, že na ní bude řádit pouze vaše potomstvo, je lepší nešetřit a pořídit odolnější typ s větší nosností. Děti si totiž mohou přivést kamarády a to by levnější trampolína nemusela vydržet. S tím souvisí i rozměry. Objednávat si malou trampolínu nemá smysl, skákací zahradní plocha by měla mít v průměru alespoň 200cm. Navíc nikdy nevíte, jestli na to skákání nedostanete chuť taky.


Hlavní je bezpečnost

Bezpečnost by měla být až na prvním místě, zvláště jde-li o naše děti. A tím prvním krokem je nakupovat u prověřených výrobců, jejichž zboží má příslušné atesty. Každá zahradní trampolína by každopádně měla být opatřena ochrannou sítí, která dokáže zabránit ošklivým karambolům. Samozřejmostí je i ochranný kryt na pružiny. Bez něj stačí jeden nešikovný dopad a noha jde na měsíc do sádry. Jednoduchou garáž by mělo být také snadné demontovat a uskladnit v plechové garáži.


Skvělá na cvičení

Trampolíny stále slouží spíše jako hračka pro děti, ale jejich využití je daleko širší. Pokud se chcete dát do formy a nebaví vás běhání ani kolo, trampolína pro vás bude ideální. Stačí najít na internetu cvičební sestavu a můžete se dát do sportování.