27.4.2017

Garáž v mnoha rodinách neslouží jen pro parkování vozů, ale také jako skladiště, dílna, tělocvična či malý bar. Co by vám v garáži nemělo chybět?


Pracovní stůl

Pokud používáte svou plechovou garáž jako dílnu, kdy čas od času potřebujete něco opravit, pak je potřeba si nechat v garáži místo na pracovní stůl. Měl by vám posloužit nejen při opravách automobilu, ale také při opravách v domácnosti.


Nářadí

Nezbytnou součástí garáže je nářadí. Kromě pracovního stolu využijete svěrák, brusku, pilu, kladiva, šroubováky, sady klíče, různé šrouby a matky. Základní nářadí koupíte v každé hobby prodejně. Starší, ale funkční nářadí pořídíte v různých aukcích a na burzách.


V plechové garáži je potřeba udržovat pořádek. Nářadí poházené po zemi a poházené odpadky či odřezky jsou zdraví nebezpečné. Po práci vždy po sobě ukliďte. V garáži by vám neměl chybět kbelík nebo pytel na odpadky, případně na tříděný odpad, smeták a lopatka. Podlahu je potřeba udržovat v čistotě, proto je vhodné používat na ni také ochranné čistící prostředky a čas od času ji nejen zamést, ale i vytřít.


Drobné pomůcky

V garáži respektive dílně by neměly chybět maličkosti, které usnadní život, například lepidla, izolepa, těsnění, gumičky, ale také například vlhčené ubrousky nebo role s papírovými ručníky. Pokud máte v garáži přívod vody, pak jistě oceníte také mycí pastu na ruce. Neměl by vám chybět ani hasící přístroj nebo například lékárnička. Nikdy nevíte, kdy se škrábnete či říznete a první pomoc se vždy hodí.