24.4.2017

Zastřešení na zahradě je velice užitečné a mnohdy i nezbytné. Chrání před rozmary počasí nejen lidi, ale i majetek.


Pro posezení venku

Zahradní přístřešek může plnit mnoho funkcí. Například taková pergola slouží jako kryté venkovní posezení., které se běžně využívá nejen k popíjení s přáteli, ale i jako prostor k relaxaci či ke stolování. I když může být připojena k domu, nejedná se o žádnou zimní zahradu. Nedá se efektivně využívat ani na podzim, natož pak v období, kdy se staví sněhuláci. Pří prázdninovém grilování ale takovéto zastřešení přijde více než vhod. Nikdy totiž nevíte, kdy se přiženou dešťové mraky a venkovní zábavu přeruší na neurčito. Pergolu můžete umístit volně do zahrady nebo jako součást montované garáže.


Ochrana vozidel

Hotové přístřešky tradičně suplují i garáže. Auto je v garážovém stání v naprostém bezpečí co se krup, sněhu a slunečních paprsků týče, ale může být lákadlem pro mnohé vandaly, kterým stačí jenom dobrý švih a kámen v ruce. Zloděje vůz zaparkovaný na oploceném pozemku obvykle nezajímá, má mnohem jednodušší práci na ulici. Výhodou zastřešeného stání je souvislá cirkulace vzduchu, která způsobuje vysušování. To je nejlepší preventivní opatření proti korozi.


Vhodné i pro dřevo

Cirkulace vzduchu je prospěšná nejen pro vozidla v plechové garáži či pod přístřeškem, ale také i pro dřevěné topivo. Přístřešek na dřevo musí být vždy nedílnou součástí každého stavení, ve kterém se ještě topí postaru. A že jich je i v současnosti požehnaně. Běžně se k tomuto účelu využívá část verandy, ale existují i speciální dřevníky, které se dají postavit k boční stěně domu, aby nepřekážely na terase. Ty jsou schopny udržet dřevo v suchu po celý rok.


Přístřešky jsou užitečné

Užitek všelijakých zahradních přístřešků je nesporný. Pergola se ještě může zdát jako rozmar, ale zakryté garážové přístřešky či dokonce dřevníky jsou pro mnoho domácnosti naprosto nezbytnými doplňky.