20.4.2017

Mnoho motoristů si láme hlavu nad tím, zda má smysl pořizovat si garáž. Přinášíme vám některé výhody parkování vozu v garáži a zohledníme i některá "ale".


Garáž je účinná zbraň proti vandalům

Uschováním vozu do plechové garáže eliminujete riziko jeho poškození vandaly. Vyhnete se propíchnutým pneumatikám, ulomeným zrcátkům i poškozenému laku. Velmi často jsou terčem vandalů nové a luxusnější vozy. Zejména tyto vozy se vyplatí uschovat přes noc nebo v období dovolené do garáže.


Garáž ochrání vůz před korozí

Vůz, který ukrýváte v plechové garáži je i po letech v lepší kondici, než vůz, který stojí venku. Garáž by však neměla být až příliš vytápěná, neměla by se v ní držet ani vlhkost. Vždy je zásadním parametrem dostatečné větrání a to u všech typů garáží. V nevětrané garáži mohou způsobit problémy zbytky posypových solí i nečistot.


Parkování v garáži prodlouží životnost pneumatik

Parkování v montované garáži umožní ochranu pneumatik. Pneumatiky, které ponecháte dlouhou dobu v chladném místě tuhnou. Ztuhnutí vzorku pneumatik snižuje jízdní vlastnosti vozu. Pneumatikám je potřeba dopřát péči, čímž prodloužíte jejich životnost.


Profesionální lupiče garáž neodradí

Pokud máte garáž vestavěnou do domu, můžete být relativně klidní. V případě, že parkujete vůz v mobilní garáži či typických betonových garážích na okrajích měst, nahrává to spíše zlodějům. Není pro ně problém překonat mechanické visací zámky. Pokud nemáte garáž dobře osvětlenou a chráněnou, profesionální zloděje neodradí. Pořiďte si proto kvalitní zabezpečení vozu. Garáž postavte tak, ať ji máte na dohled z domu i z terasy, případně ze zadní části zahrady.