19.4.2017

V době stále rostoucích cen energií hledáme nejrůznější řešení, jak ušetřit. Jednou z variant jsou solární panely. Ty můžete umístit na dům i na střechu garáže či přístřešku na auto.


Solární panely= úspora energií

Na své plechové garáži můžete mít postaveny solární panely, které jsou velkou úsporou energií. Mnoho lidí se mylně domnívá, že jim úsporu přinesou pouze solární panely umístěné na domě, což je chyba. Dostatečným zdrojem energie jsou i panely, které zabudujete na střechu garáže.


Panely na garáž

Ideálním řešením je, pokud se systém získávání sluneční energie zakomponuje již do projektu při stavbě domu. Včasným zohledněním solárních kolektorů maximalizujete jejich efektivitu. Chybou však není, když na montovanou garáž dodáte kolektory později.


Solární energie v konceptu bydlení

Každý žijeme jiným stylem, máme jinou rodinu. Tomu je potřeba bydlení, ale i využití alternativních zdrojů přizpůsobit. Solární panely na garáži by měly být orientovány na jih nebo jihozápad.


Teplovzdušné solární panely

Chcete-li si pořídit solární panely na dům či na garáž, je potřeba jejich nákup zafinancovat. Optimálním způsobem je úvěr ze stavebního spoření. Moderní jsou teplovzdušné solární panely, které se hodí především na garáže. Lze je umístit na zeď i na střechu a to i montáží svépomocí. Solární panel obsahuje buňku a ventilátor. Solární buňka začne vyrábět proud potřebný ke spuštění ventilátoru. Ventilátor vede ohřátý vzduch do domu, garáže či zahradní chatky. Velikost panelu závisí na velikosti prostoru, který bude vyhřívat. Panel s výkonem 200W se hodí do prostor do 20 m2 a zvýší teplotu oproti venkovní teplotě zhruba o 11 stupňů Celsia.