11.4.2017

Plechové garáže patří mezi oblíbené produkty dnešní doby. Víte, na co se zaměřit při jejím nákupu?


Funkčnost

Velmi důležité je, aby byla garáž plně funkční. Vybrat si lze mnoho rozmanitých modelů, různých velikostí, ale i barev. Součástí garáže je také pultová či sedlová střecha. Garáž musí být funkční, aby se do ní vlezlo nejen auto, ale například regál či pracovní stůl. Zvažte tedy, jak často budete garáž používat.


Variabilita

Kupujeme-li montovanou garáž, zpravidla je naším požadavkem přizpůsobit si ji k obrazu svému. Na základě velikosti je pak možno vybrat si další prvky jako jsou boční dveře, okna, větrání, okap, atd. Velikost vybírejte s ohledem na váš pozemek, garáž by neměla přesahovat hranice pozemku, ani překážet v příjezdové cestě.


Kvalita materiálu

Při nákupu plechové garáže zohledněte také kvalitu použitého materiálu. Konstrukce musí být velmi pevná a dostatečně odolná. Ideální jsou silné ocelové profily, které jsou odolné i vůči počasí. Často je možné si vybrat také libovolný vzhled střešních tašek, typ střechy nebo například libovolnou barvu garáže podle vzorníku RAL.

 

Plechová vrata

Aby byla garáž praktická a funkční, pak je potřeba zvolit správná garážová vrata. Plechová garáž může být opatřena výklopnými i dvoukřídlými vraty. Boční personální dveře vám usnadní vstup do garáže, pokud ji využíváte jako sklad nebo například jako dílnu. I ty si lze nechat do garáže namontovat na míru. Nezapomeňte na vhodný typ zámku, aby byl váš majetek v bezpečí. Garáž si můžete nechat pojistit, napojit na alarm či kamerový systém, stejně jako klasickou zděnou garáž.