10.4.2017

Okolí garáže a příjezdová cesta musí být zpevněny. Nejoblíbenější je zámková dlažba, která zvládne i zátěž vozu.


Betonová dlažba

Beton není jen ryze technický stavební materiál. Naopak dlažba v okolí garáže bude krásným prvkem, který zvýší architektonickou hodnotu zahrady. Betonová dlažba má celou řadu vlastností, které bychom neměli při výběru materiálu na zpevnění ploch, opomíjet.

Dokonalá dlažba

Povrch před garáží je potřeba vydláždit, abychom se do plechové garáže nebrodili blátem a kalužemi. Je potřeba si pro pokládku zámkové dlažby vybrat vhodný materiál. Ne každá dlažba unese zátěž vozu. Své místo si dlažba najde u rodinných domů i chalup či rekreačních objektů jako jsou penziony.


Jak na znečištění dlažby

Je-li v blízkosti dlážděné plochy zahrada nebo vyjíždíte z garáže a zůstanou černé fleky na dlažbě, je potřeba ji pravidelně udržovat. Dlažbu mohou znečistit také substráty pro výsadbu zeleně a rostlin, které se dnes běžně používají a obsahují organické látky. Znečistit dlažbu mohou také cukernaté roztoky z květů některých stromů, například javoru či lípy. Znečištěnou dlažbu můžete umývat také tlakovým čističem. Běžné je po několika letech vyblednutí barev nebo šedočerný stín. Dlažbu je možné také v případě porušení některé z kostek rozložit a vyměnit.

 

Kdy dlažbu pokládat?

Dlažbu pokládejte pouze za příznivého počasí. Venkovní teploty nesmí klesnout pod 5 stupňů Celsia. Nově položenou dlažbu chraňte proti otěru a náletům trav a dřevin. Nezapomeňte na správné spádování dlažby směrem od domu a od garáže. Zabráníte tak zatékání vody do budovy. Pokládka dlažby není jednoduchá a tak tento úkon raději přenechejte odborníkům.