6.4.2017

Šetřit na ochranných prvcích auta není příliš chytré. Kvalitní alarm i lak jsou důležité, ale mnohem důležitější je zastřešení, ve kterém bude vůz chráněn nejen před deštěm, ale i před zloději.


Běžné řešení

Zděná garáž je obvykle volbou číslo jedna, ale nemusí to být volba nejlepší. Z finančního hlediska se totiž jedná o poměrně velké břemeno, které každý neutáhne. Mnohem lepší možností jsou garáže z betonu. Ty se vyznačují stejnou odolností, ale jsou k dispozici za poloviční ceny. Je ovšem nutné pro ně vytvořit betonové podloží, což taky něco stojí. Nejlaciněji tak vychází montovaná garáž. Nejedná se však o žádnou popelku, i taková garáž dokáže poskytnout vašemu vozu solidní ochranu.


Jsou kvalitní

Montované garáže jsou vyráběny ze dřeva a plechu. Dřevěné typy mnohem lépe vypadají a snadno zapadnou do téměř jakéhokoliv prostředí. Plech sice může na první pohled budit rozpaky jak po estetické stránce, tak i co se týče odolnosti, ale kvalitní pozinkovaný plech je schopen odolat dešti i tvořit ochrannou hráz proti zlodějům. Navíc se dá za mírný příplatek pořídit montovaná garáž s omítkou, která působí mnohem trvanlivěji a má mnohem hezčí vizáž.


Mnoho velikostí

Montované garáže triumfují hlavně nízkými cenami. A to v jakékoliv velikostní kategorii. Není tak problém pořídit si přístřešek pro více vozidel nebo využít možnosti kombinované garáže pro jedno auto s další místností navíc. Ta je multifunkční, takže může fungovat jako skladiště čehokoliv či dílna pro kutily.


Zbytečně neutrácejte

Náklady na garáž nemusí být vůbec vysoké. Levné plechové garáže či dřevěné varianty sice nemusí budit příliš důvěry, ale praxe ukázala, že se jedná o účinnou záštitu nejen před ošklivým počasím, ale i před lidmi. Je zcela zbytečně vyhazovat peníze za nákladnou stavbu, když existuje srovnatelná varianta za nižší cenu.