5.4.2017

Víte, kam v zahradě umístit plechovou garáž, bazén i houpací síť? Vše by mělo být sladěno tak, aby měla zahrada harmonický vzhled.


Nejprve plánujte

Chcete postavit do zahrady plechovou garáž? Pak nejprve plánujte. Nejlepší je vzít si do ruky papír a tužku a namalovat si plánek, kde budou jednotlivé prvky v zahradě umístěny. Garáž by měla být co nejblíže příjezdové cestě či domu.


Kam umístit jednotlivé prvky zahrady?

Ať už plánujete vybudovat zahradní posezení nebo umístit na pozemek garáž plechovou, vždy vyberte to nejlepší umístění. Zahradní posezení postavte co nejblíže domu, abyste nemuseli běhat pro každý šálek nebo lžičky.


Altánek a pergola

Altánek v zahradě naopak umístěte co nejdále od vchodu. Budete tak ukryti před ruchem od ulice. Občasná schůzka s partnerem v altánku posílí vaše vztahy. Pergola naopak může být součástí domu nebo o přena o zeď garáže. Pergola poslouží také jako přístřešek pro auto.


Jezírko a bazén

Jezírko umístěte do rohu na levé straně zahrady. Můžete do něj umístit ryby či lekníny nebo si vybudovat koupací nádrž. Podle feng-šuej se voda pojí s blahobytem. Chcete-li být bohatá a úspěšná, pak uvažujte o jezírku. Na levou stranu zahrady umístěte také bazén. Pomůže stmelit rodinu díky relaxu i vodním aktivitám.


Stromy a keře

Okrasné stromy a keře by měly upoutat pozornost. Měly by být vybírány s vkusem. Stromy do okolí garáže budou jiné, než v přední části zahrady, kde na ně máme výhled z okna či zimní zahrady. Obraťte se na odborníky, kteří vám s budováním nové zahrady pomohou.