4.4.2017

Pravidelná údržba zahrady se neobejde bez sekačky na trávu. Měla by být v každé garáži.


Bez sekačky na trávu se neobejdete

Když se řekne zahradní náčiní, okamžitě si všichni vybaví sekačku na trávu. Ta by měla stát v plechové garáži nebo v zahradním domku. Upravený hustý trávník si bez sekačky na trávu zkrátka nevytvoříme. Moderní sekačky na trávu umí spoustu dalších užitečných funkcí jako je sběr posekané trávy či mulčování.


Jak vybrat sekačku

Než si objednáte konkrétní typ sekačky na trávu, informujte se, zda je pro vaši zahradu vhodná, aby vám ve vaší garáži plechové jen nestála. Důležitý parametr je charakter vaší zahrady, také její velikost a jak často sekačku budete využívat. Podle velikosti zahrady volte záběr sekačky. Čím bude sekaná plocha větší, tím větší záběr sekačka musí mít. Důležité je také výkon motoru. Investujte také raději do sekačky s pojezdem.


Druhy sekaček na trávu

Ve své garáži či zahradním domku můžete mít rotační, vřetenovou či strunovou sekačku na trávu. Rotační sekačky jsou nejdostupnější. Vybrat si můžete modely na benzínový či elektrický pohon, moderní jsou robotické sekačky na trávu. Elektrická sekačka na trávu je levnější, nicméně hůře se manipuluje s kabelem.


Vyhněte se podezřele levným sekačkám

Sekačky na trávu nejsou nejlevnější záležitostí. Je však rozdíl mezi levnými modely, které jsou v akci a levnými modely, které jsou vysoce nekvalitní. Levná sekačka zakoupená v supermarketu bude mít pouze krátkou životnost. Za rok můžete vyrazit na nákup nové sekačky. U no name výrobců může být také problém se servisem či náhradními díly.