Plechové garáže pozinkované jsou stále více oblíbené a nemusí sloužit pouze na parkování auta, jistě pro ně najdete široké využití. Při výběru je potřeba zvážit několik věcí, aby byla garáž plně funkční a splnila vaše požadavky.


Nároky na plechovou garáž

Při nákupu montované garáže je potřeba zohlednit jak je náročná na montáž a její funkčnost. Plechovou garáž je možné postavit kdekoliv, což je oproti zděné garáži celá řada výhod. Na trhu najdete celou řadu rozměrů, materiálů i tvarů garáží, řadové garáže i dvojgaráže. Vzhled garáže lze díky široké barevné škále přizpůsobit fasádě domu.


Rozměry a materiál plechové garáže

Velikost plechové garáže je prvním parametrem. Od něj se pak odvíjí další vybavení garáže- okna, vrata, okapy, větrání a další. Je proto přemýšlet dopředu o tom, k čemu bude garáž sloužit a kolik potřebujete prostoru. Důležitý je také charakter prostředí, kde bude garáž postavena. Podstatné je to, aby garáž nepřekážela v příjezdové cestě nebo nepřesahovala hranici pozemku.


Nesmí chybět kvalitní vrata

Bezpečnost a praktičnost plechové garáže určují také garážová vrata. Pomohou ochránit majetek uvnitř garáže a také dotvářejí vzhled garáže. Plechová garáž může být opatřena výklopnými či dvoukřídlými garážovými vraty.


Údržba garáže

Dalším důležitým parametrem je také náročnost na údržbu vybraného typu garáže. Snadno si tak uděláte představu o provozních nákladech. Vhodné je do garáže přivést také elektřinu a pokud to jde, tak i vodu. Kvalitní plechová garáž je opatřena antikorozním a žáruvzdorným nátěrem. Levné modely z Číny mohou být již z výroby poškrábané a škrábance začnou rychle korodovat. Vybírejte si garáže u ověřených prodejců.