Potřebujete na pozemek postavit garáž? Buď ji zahrnete do plánů novostavby nebo pro dodatečné umístění můžete zvolit levné a účelné řešení.


Jakou garáž si vybrat?

Možností, jak vyřešit parkování vozu, je celá řada. Můžete zvolit montované garáže, plechové garáže nebo například betonové či dřevěné. Jakou garáž si vybrat, aby nás její pořízení finančně nevyčerpalo a přesto šlo o účelné řešení? Důležité je především to, jak často budete garáž využívat a kolik jste ochotni do ní investovat.


Plechová či dřevěná garáž

Levné plechové garáže jsou levnou alternativou ke zděným garážím., podobně jako dřevěné garáže a carporty. Můžete si dřevěnou garáž vybudovat svépomocí, záleží na tom, kolik vás bude stát materiál. O něco dražší variantou je garáž plechová. Základem je ocelová konstrukce. Pořídíte ji v podobě jednoduché stavebnice, kterou zvládnete složit za pár hodin. Plechovou garáž můžete přizpůsobit vzhledu domu díky barevnému nástřiku.


Přístřešek pro auto

Jednou z variant je také přístřešek na auto. Na rozdíl od plechové garáže můžete zvolit nejrůznější varianty zastřešení, přístřešek volně stojící nebo ukotvený k domu. Pro přístřešek na auto potřebujete mít prostor alespoň 6 metrů.


Stavební povolení není potřeba

Rozhodnete-li se pro plechovou garáž s plochou do 25 m2, postačí vám vyřídit si územní souhlas nebo územní rozhodnutí, případně můžete provést ohlášení stavby. Garáž by měla být umístěna min. 2 m od hranic se sousedním pozemkem. Kvalitní plechová garáž ochrání váš vůz před zloději, odolá silnému větru, UV záření i krupobití. Garáž můžete opatřit sekčními vraty, alarmem, kvalitním bezpečnostním zámkem a také přívodem elektřiny či vody. Nahradí plnohodnotně zděnou garáž a přesto je výrazně levnější.