Dřevo patří k oblíbeným stavebním materiálům po celá staletí. Jaké má výhody a nevýhody?


Kde všude lze použít dřevo?


Ze dřeva můžeme mít v zahradě garáž, terasu, přístřešek na dřevo, altán, ale i náš dům může být dřevostavba. Dřevo se používá na konstrukce i jako pomocný materiál. Během posledních let stoupl zájem o dřevostavby několikanásobně.


Ekologický materiál


Dřevo je ekologický materiál a zpracovávány jsou i méně hodnotné kusy dřeva, dřevní odpad nebo dřevotřískové desky. Dřevo je materiál příjemný na dotek, se skvělými vlastnostmi. Při správné péči vydrží řadu let. Výhodou je možnost recyklace nebo dokonalé likvidace jednotlivých kusů dřeva.

 

Výhody dřeva

 

Dřevo má celou řadu výhod. Nejenže se hodí na pergoly a dřevěné garáže, ale také na nábytek či podlahy. Dřevo má ušlechtilý vzhled, může být zpracováno v moderním či tradičním pojetí, láká nejednoho umělce. Ze dřeva máme okna, dveře, podlahy, podhledy domu a další nezbytnosti.


Nevýhody dřeva


Dřevo je v prvé řadě potřeba chránit. Jakmile si postavíte zahradní domek nebo garáž na zahradě, je potřeba je nejprve natřít fungicidními nátěry, které chrání před hmyzem, dřevokaznými houbami, plísněmi a také je potřeba je opatřit nátěrem, který je ochrání před požárem a zvýší odolnost před nepřízní počasí. Dřevěné prvky dřevostavby mají být opatřeny keramickým pletivem nebo tahokovem, které zpomalí hoření při případném požáru. Nevýhodou dřeva je také vyšší pořizovací cena, pokud se rozhodneme pro odolné exotické dřeviny. Dřevo je náročné na údržbu a s tím je potřeba počítat. Chcete-li garáž nenáročnou na údržbu, vyberte si plechovou.