Už dávno se podlaha nedělá pouze z betonu. Dnešní materiály podlah musí splňovat řadu požadavků.


Podlaha v garáži

Podlaha v garáži musí být kvalitní, protiskluzová, s co nejdelší užitnou dobou. Garáže u rodinných domů jsou představují namáhanou konstrukci se specifickými požadavky na odolnost a údržbu. Některé garáže řeší problém s výskytem vody, například z naneseného sněhu, která proniká do konstrukce a vytváří kaluže. V některých případech může tato voda vzlínat do příček a proniknout do okolního interiéru, pokud nejde o samostatnou betonovou garáž, ale garáž, která je součástí domu.


Čím je podlaha v garáži namáhána

Nejčastěji podlahu v garáži namáhá kapání oleje, paliva a dalších ropných látek, které dokáží vzhled podlahy poškodit,také se vpijí do betonu, kde dochází k dalšímu poškozování. Další vliv na podlahu v garáži mají otlaky od pneumatik, především ve vyjetých kolejích a na místě stání vozu. Zde je vhodné využít doporučenou tloušťku daného materiálu.


Základem je správný projekt

Spoustě problémů nejen v betonové garáži můžete předejít již při samotném projektování garáže. Na podlahy v garáži platí stejné požadavky jako na jiné konstrukce. Důležitá je vhodná hydroizolace podlahy, požární bezpečnost. Na beton se může aplikovat epoxidový nátěr, díky kterému bude maximálně odolná.


Betonová podlaha by měla být pevná a odolná

Dbejte na to, aby byla betonová podlaha pro garáž pevná a odolná. Kvalitní epoxidový nátěr životnost podlahy značně prodlouží. Je potřeba dodržet vlhkostní a teplotní podmínky. Nezapomínejte ani na dostatečnou penetraci, která vyrovná všechny nerovnosti podlahy před samotným nátěrem. Natřená podlaha splní estetické nároky. Při aplikaci nátěrů se držte návody na obalech výrobců.