Beton je v zahradě nepostradatelný.


Nepostradatelný beton v zahradě

Pod pergolu či altán ukládáme betonové základové pásy, podloží cest je pokryto zámkovou dlažbou, svah hlídají betonové opěrné zdi nebo si zdobíme zahrádku zídkou z betonových tvarovek. Beton je materiál, který dokáže skvěle napodobit přírodní materiály. Všechny imitaci si nechávají vlastnosti betonu jako je odolnost, dlouhá životnost, barevná stálost. Navíc jej oproti kamenu či dřevu pořídíte podstatně levněji.


Základem je dlažba

Stavíte kolem domu chodník, budujete zpevněné parkoviště? Pak zcela jistě sáhnete po zámkové dlažbě. Pořídit si můžete například dlaždice, které jsou napodobeninou historické dlažby ze starých nádvoří nebo dlaždice s povrchem imitujícím břidlici, dřevo či kámen.


Betonové ploty a opěrné zdi

Beton je nepostradatelný také při stavbě plotů. Můžete použít betonové tvarovky v kombinaci s výplní ze dřeva. Skvělou službu poskytnou betonové opěrné zdi, které můžete použít na stavbu plotu, pro oddělení kompostu nebo na stavbu terasy ve svahu. Postavit z nich můžete také obrubníky kolem parkoviště. Zajímavou variantou jsou betonové palisády, které plně nahradí dřevěné palisády. Výhodou je, že ty z betonu neuhnívají, jsou odolné vůči mrazu, sněhu i silnému větru.


Beton je všude

Z betonu si můžete pořídit také funkční květináče na zahradu i terasu, fontánku nebo dekorace. Mezi bezpečné a trvanlivé pak patří betonové krby a grily, které doplníte stejným nábytkem. Beton je v zahradě nepostradatelným pomocníkem, i když nám to tak nepřijde. Z betonových prefabrikátů si můžete na zahradě postavit betonovou garáž, které nechybí ani podlaha a dekorativní omítka. Beton nemusí být jen nudný šedý materiál. Dá se v základu přibarvovat nebo jej bez obtíží natřete požadovanou barvou.