Krádež, živelné pohromy či vandalismus jsou nejčastější důvody, proč pojišťujeme svůj majetek. Pojistit lze i plechovou garáž.


Pojistit lze garáž i mobilní dům

Díky nabídkám pojišťoven nemusíte pojišťovat jen rodinný dům či byt. Vybrat si můžete z nabídek pojištění staveb. Je však potřeba zvolit správnou pojistku, abyste při případné škodě nedostali méně peněz. Pokud vlastníte nemovitost, není potřeba mít jen rezervy na její údržbu, ale také kvalitní pojistku.


Pojištění staveb

Pojištění staveb lze sjednat pro všechny udržované objekty na území ČR. Pojištění se přitom vztahuje na hlavní budovu, ale také vedlejší stavby a vedlejší prostory, také na materiál, který je uvnitř stavby. Levné plechové garáže a další stavby si můžete pojistit také samostatně. Za příplatek si můžete sjednat různá doplňková pojištění. Mimo jiné můžete pojistit pergolu, kůlnu, dílnu, technickou budovu pro bazén, opěrnou zeď či fotovoltaickou elektrárnu. Rovněž si můžete nechat pojistit mobilní dům.


Pojistná částka

Pojistnou částku pro plechové garáže na míru zjistíte v konkrétní pojišťovně na základě vyplnění formuláře. Pokud již pojistku máte a je ve smlouvě nižší částka, než si vypočítáte v kalkulačce, pak si můžete být jisti, že je vaše garáž podpojištěna. Pokud dojde k pojistné škodě, dostanete mnohem nižší částku podle uzavřené smlouvy.


Pojištění domácnosti a nemovitosti není totéž

Mnoho lidí si plete pojmy a netuší, že pojištění domácnosti a nemovitosti není totéž. Pojištění nemovitosti se vztahuje na jednotlivé části domu či garáže, pojištění domácnosti se vztahuje na vybavení nebo například uskladněné kolo, materiály a další. Vhodné je pojistit si i garáž proti požáru, krupobití, vodě a dalším živlům, ale i proti vloupání. Pojistit si můžete ale také vybavení zahrady, i to, že vám uletí prádlo ze šňůry, apod.