garáž

Parkovat auto pod širákem se vám nezdá jako nejlepší způsob umístění. Vůz je vystaven sněhu, dešti, větru, mrazu i slunci a také zlodějům a vandalům. Proč uvažovat o garáži?


Proč mít garáž?

Garáž je bezpochyby ideálním řešením na parkováni vozu, ale také vám poslouží jako dílna či sklad věcí. Pokud se vám nechce příliš investovat, uvažujte o pořízení levné pozinkované garáže.


Stojíte-li před závažným rozhodnutím, zda si garáž pořídit a jestli se vůbec vyplatí, spočítejte si, kolik vás stojí peněz a času údržba vozu, který parkujete venku. Dalším nákladem můžou být zálohy na havarijní pojištění, které v případě starších vozů mnoho lidí nevyužívá.


Jakou garáž vybrat?

Volba konkrétního typu garáže závisí především na budoucím majiteli, jeho požadavcích, nárocích a především na finančních možnostech. Zděnou garáž zvládnete svépomocí postavit do 100 000 Kč, dražší však bude pořízení kvalitních garážových vrat.


Plechové garáže jsou rychlé, levné řešení na krátkou i dlouhou dobu. Plechové garáže lze použít pro jedno auto i jako řadové garáže. Lze si vybrat také plechové garáže opatřené omítkou či barevným nástřikem. Mohou tak vypadat velmi hezky a nikdo na první pohled nepozná, že jde jen o plech.


Jednou z možnosti je také prefabrikovaná betonová garáž. Lze ji pořídit včetně podlahy, střechy, vrat a omítky. Tuto garáž můžete postavit na základové pásy. Betonová garáž má velmi dobré vlastnosti a vaše auto bude v bezpečí za každých okolností.


Důležitá je také velikost garáže. Chcete mít jednu či dvojgaráž? Chcete mít v garáži dílnu? Nebo skladiště pro sezónní věci? Přemýšlejte a velikost garáže zvolte s ohledem na možné pozdější využití.