mobilní dům

ydlet rychle a levně? V dnešní době to není nemožné. Mobilní domy jsou jedním z řešení, jak bydlet snadno, bez nutnosti stavebního povolení. Trend bydlení na kolečkách k nám přišel z USA, ale populární je také v UK nebo v Holandsku a dalších zemích.

Pokud se rozhodnete pro mobilní domek, zjistí, že jde o řešení s mnoha výhodami. Nemusíte nijak zvlášť investovat do přípravy projektu, ani nemusíte provádět výkopy základů. Při nákupu mobilního domu je projekt již jasně dán, případně je možné si objednat mobilní dům na klíč.

 

Bydlet můžete pohodlně po celý rok

Dispoziční rozložení mobilního domu je vysoce variabilní. Nejmenší obytné plochy jsou od 14 do 18 m2. Mohou se různě kombinovat do tvaru L či U a tím dosáhnete ještě větší obytné plochy. Vybavení mobilního domu zpravidla zahrnuje wc, sprchu, kuchyňskou linku a jednu či dvě obytné místnosti. Na přání si můžete vyžádat i nábytek na míru.

Velmi populární je modulární výstavba, kdy tyto mobilní domy se skládají z jednotlivých segmentů, jsou zateplené a můžete je tak obývat po celý rok. Tyto moduly se dají různě kombinovat a skládat na sebe či vedle sebe. Celý dům se vyrobí včetně předem vyměřených rozvodů vody, tepla a elektřiny. Zákazník si pak může vybrat barvu fasády, umístění oken a dveří, atd.

Mobilní domy nejsou jen čistě k bydlení. Lze je využít jako celoročně obyvatelná mobilní kancelář, školka, čerpací stanice, prodejna, showroom a mnoho dalších využití. Výhodou je nízká pořizovací cena.

Pro umístění mobilního domu na pozemek je potřeba získat územní souhlas, který vám vydá stavební úřad. Hotové domy můžete dle potřeby doplňovat o další moduly, libovolně převézt a umístit na jiném pozemku.