Plechová garáž je velmi nenáročná na montáž. Je však potřeba připravit vhodný podklad. K položení garáže z plechu vám přitom postačí čtyři dlaždice. Důležité však je hledisko, jak budeme garáž využívat.


Chcete-li garáž používat pro parkování vozu, je vhodné udělat betonový potěr. Na každé straně by měl rozměrově přečnívat asi o 15 cm. Pro garáž o rozměru 3 x5 metru potřebujete betonovou desku 3,3 x 5,3 m. Důležité je změřit diagonály. Měří se proto, abyste zjistili, že jsou všechny úhly pravé. Náklady na betonový potěr závisí na tom, zda si jej vyrobíte svépomocí nebo přenecháte odborné firmě. Potěr si můžete udělat i poté, co již máte plechovou garáž smontovanou.


Minimální tloušťka by měla být 10 cm. Pod potěr proveďte podsyp ze štěrku nebo ze suti. Ochráníte tím beton v zimě před popraskáním. Do betonu pro plechovou garáž nedávejte tyče. Plechová garáž se do betonu kotví pomocí třmenových kotev. V dolní části konstrukce nenajdete připravené žádné otvory. Kotvu lze navíc kdykoliv přemístit a je ideální pro garáže s výklopnými vraty.


V případě, že používáte plechovou garáž pouze jako dočasné řešení, není potřeba dělat betonový potěr. Můžete použít základové tvárnice, rozmístit, zapustit mírně do země a na ně ustavit garáž. Kotvení pak provedete k těmto tvárnicím. Rovněž můžete rohy, kde má garáž stát, provrtat a napustit betonem. Ukotvení k betonovým patkám vám dává záruku, že bude garáž stabilní.


Pokud použijete pouze dlaždice, není možné garáž k nim nijak přikotvit. Vždy je potřeba, aby byla garáž maximálně stabilní, zvláště pokud v ní parkujete vůz. Stejně tak by měla být izolovaná, aby vám do ní nezatékalo střechou.