plechová garáž

 

 Chcete novou garáž? Máte na výběr z celé řady materiálů - dřevo, plech, zděné garáže, přístřešky. Nejlevnější variantou jsou plechové garáže. Poradíme vám, co vše je potřeba ke zhotovení plechové garáže.


Co je potřeba k výstavbě plechové garáže

Pro výstavbu plechové garáže si nejprve rozvrhněte, kde bude garáž umístěna. Důležité také je, jak velkou garáž potřebujete a pro kolik vozů. Velikost garáže vyberte podle typu a velikosti vozidla. Nezapomeňte na dostatečný prostor. Rovněž zvažte, na co všechno budete garáž používat. Garáž lze postavit na panelovou nebo betonovou desku, případně na asfalt.


Plechová garáž a stavební povolení

Při stavbě plechové garáže s rozlohou do 25 m2 není potřeba stavební povolení, ani ohlášení stavby. K její výstavbě však potřebujete územní souhlas nebo územní rozhodnutí. Plechové garáže se pohodlně do rozmezí vlezou. Montáž tak může být rychlá a nijak nekomplikovaná.


Plechovou garáž můžete smontovat sami nebo si můžete objednat montáž odbornou firmou. Plechové garáže poskytnou dokonalé útočiště pro váš vůz ve větru, dešti, sněhu i vůči vandalům a zlodějům. K dostání jsou také barevné plechové garáže, takže je přizpůsobíte okolí svého domu.


Na montáž plechové garáže nepotřebujete žádnou těžkou techniku. Chcete-li levnou a rychlou alternativu ke zděné garáži nebo řešení pro více vozů, pak jsou plechové garáže vhodnou volbou. Kvalitní garáže jsou vyrobené ze silného pozinkovaného plechu, který je opatřen nátěrem proti korozi. Nespoléhejte na levné garáže no name výrobců z Číny. Za pár měsíců zjistíte, že jste vyhodili peníze oknem a garáž je vhodná leda tak na uskladnění uhlí či dříví. Jsou vyráběné z tenkého plechu, který velmi rychle koroduje.


Plechové garáže lze snadno smontovat a také demontovat a přesunout na jiné místo, případně uskladnit v suché a čistém prostředí.